Sponsorzy

 

 

Yara200

 

Yara Poland Sp. z o.o. jest przedstawicielem jednego z największych światowych koncernów chemicznych – Yara International ASA z siedzibą w Oslo (Norwegia), lidera międzynarodowego rynku nawozowego.

Nawozy Yara posiadają światowy certyfikat jakości ISO 9002. Są produkowane przy użyciu nowoczesnej technologii i najwyższej jakości surowców, które pozwalają uzyskać maksymalną przyswajalność składników pokarmowych przez rośliny, uwzględniając ich aktualne zapotrzebowanie na składniki pokarmowe. Dzięki szybkiej dostępności składników mineralnych zawartych w nawozach Yara można je stosować w różnych fazach wzrostu roślin.

 

logo

 

Firma HASKAP TOMASZ MICHALSKI istnieje od 2010 roku. Głównym profilem naszej działalności jest produkcja jagody kamczackiej na plantacjach towarowych. Obecnie zajmujemy się kontraktacją owoców jak i wysyłką w postaci mrożonek. W najbliższy czasie planujemy ponadto rozszerzyć zakres usług o wysyłkę owoców suszonych i soków. Współpracujemy z plantatorami z Anglii, USA i Kanady. Przy badaniach i obserwacji nowych odmian Jagody Kamczackiej współdziałamy z Instytutem Ogrodnictwa w Skierniewicach. Natomiast w zakresie zdrowotności i możliwości wykorzystania owoców z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu. Od 2012 roku produkujemy materiał szkółkarski Polskich odmian ‘Wojtek’, ‘Zojka’ i klon ‘44’.

 

 

3_loga

GOSPODARSTWO OGRODNICZE TADEUSZ KUSIBAB

Od 1981 r. zajmujemy się rozmnażaniem roślin in vitro oraz przez mikrosadzonki. Od wielu lat naszym wiodącym produktem są sadzonki borówki wysokiej. Dostrzegliśmy jednak duże zainteresowanie wśród plantatorów owoców jagodowych zdrowym materiałem nasadzeniowym innych gatunków, dlatego też w ostatnich kilkunastu latach nasze gospodarstwo znacznie poszerzyło swój asortyment. W swojej ofercie posiadamy wiele odmian malin oraz jeżyn wyhodowanych w Sadowniczym Zakładzie Doświadczalnym Instytutu Ogrodnictwa w Brzeznej. Rozmnażamy też licencyjne odmiany malin wyhodowanych za granicą. Oferujemy również jagodę kamczacką, świdośliwę, aronię, żurawinę, borówkę brusznicę, malinojeżynę i malinotruskawkę. Naszym priorytetem jest oferowanie roślin tylko najwyższej jakości, dlatego materiał wyjściowy do namnażania jest wolny od istotnych gospodarczo wirusów. Co roku w celu potwierdzenia zdrowotności przeprowadzane są testy na wszystkich rozmnażanych przez nas odmianach borówek. Większość odmian malin i jeżyn wielkoowocowych podlega kwalifikacji przez Państwową Inspekcję Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Oprócz roślin owocowych rozmnażamy także rośliny ozdobne, m.in.: różaneczniki, azalie, kalmie, lilaki, hortensje i brzozy. Swoją ofertę kierujemy do profesjonalnych producentów roślin, do dalszej uprawy w szkółkach i na plantacjach, gdyż oferujemy wyłącznie młode rośliny – rosnące w wielodoniczkach (multiplatach) oraz doniczkach p9.

GOSPODARSTWO OGRODNICZE ALEKSANDRA KUSIBAB-WYKA I MARCIN WYKA

Gospodarstwo istnieje już 9 lat. Specjalizuje się w produkcji sadzonek roślin owocowych w różnej wielkości doniczek (od 0,5 litra do 3L). Wśród oferowanych przez nas gatunków coraz większe znaczenie ma jagoda kamczacka. Produkowane przez nas odmiany tego gatunku pochodzą głównie z Rosji oraz Kanady. Owoce tych odmian charakteryzują się doskonałym smakiem, wysoką zawartością cukru w soku oraz twardą skórką, co powoduje, że część z nich może być przeznaczona na rynek owoców świeżych. Oprócz jagody kamczackiej w naszej ofercie znajdują się również: borówka amerykańska, żurawina, aronia, jeżyna, malina.

GOSPODARSTWO OGRODNICZE WAGANOWICE PAULINA KUSIBAB-POPOWICZ I MIROSŁAW POPOWICZ

Nasza firma powstała w 2010 roku. Szkółka znajduje się w odległości 30 km od Krakowa. Specjalizujemy się w produkcji wysokiej jakości roślin w doniczkach P9. Tworząc i poszerzając naszą ofertę zawsze uwzględniamy potrzeby i oczekiwania klientów. W sprzedaży posiadamy głównie rośliny owocowe: aronię, borówkę brusznicę, borówkę amerykańską, jagodę kamczacką, jeżynę wielkoowocową, malinę, malinojeżynę, malinotruskawkę, porzeczkę czarną, świdośliwę i żurawinę. Oferujemy także rośliny ozdobne: brzozy, lilaki oraz wiśnie ozdobne.
W obecnej chwili uprawy pojemnikowe w szkółce zajmują 1,5 ha, a pod osłonami – 0,5 ha. Oprócz sprzedaży w Polsce nasza firma eksportuje rośliny do wielu krajów w Europie. Materiał wyjściowy do naszej produkcji stanowią sadzonki rozmnażane metodą in vitro, pochodzące z Gospodarstwa Ogrodniczego T. Kusibab. Jesteśmy zrzeszeni w Związku Szkółkarzy Polskich.