in-vitro Kusibab to nieformalna grupa trzech rodzinnych szkółek budująca wspólną markę.

Najstarsza firma z grupy in-vitro Kusibab to PLANTIN (dawniej Gospodarstwo Ogrodnicze Tadeusz Kusibab) istnieje na rynku już prawie 40 lat! Szkółka ta oferuje głównie młode rośliny w wielodoniczkach, które deklarowane są do dalszej uprawy szkółkarskiej.

Pozostałe dwie szkółki (Gospodarstwo Ogrodnicze Kusibab-Wyka i Gospodarstwo Ogrodnicze Waganowice) produkując materiał w większych pojemnikach poszerzają nasz wspólny asortyment o rośliny gotowe do sprzedaży w centrach ogrodniczych oraz do wysadzenia na plantacje.

Jesteśmy producentami roślin, zarówno owocowych (jagoda kamczacka, różne gatunki i odmiany borówek, żurawina, jeżyna wielkoowocowa, malina, aktinidia, aronia, malinojeżyna, malinotruskawka, morwa i świdośliwa), jak i ozdobnych (różanecznik, azalia, kalmia, lawenda, wiśnia ozdobne, lilak, brzoza).

Oferujemy rośliny młode – w multiplatach (M-90, M-84, M-60, M-40), ale także w większych pojemnikach (p9, p11, C1,5, C2, C3).

Wszystkie rośliny oferowane przez grupę in-vitro Kusibab mają swój początek w firmie Plantin – pochodzą z nowoczesnego laboratorium kultur tkankowych, które oddane zostało do użytku pod koniec 2018 roku, a w maju 2019 roku zostało oficjalnie zaprezentowane naszym partnerom biznesowym.

Oferowane przez nas rośliny corocznie poddawane są badaniom i testom. Daje nam to pewność, że rozmnażany przez nas materiał jest wolny od wirusów i sprawdzony pod kątem zgodności odmianowej. Wieloletnie doświadczenie przekazywane obecnie kolejnym pokoleniom jest gwarancją wysokiej jakości oferowanych przez nas roślin.

 

 

Yara200

 

Yara Poland Sp. z o.o. jest przedstawicielem jednego z największych światowych koncernów chemicznych – Yara International ASA z siedzibą w Oslo (Norwegia), lidera międzynarodowego rynku nawozowego.

Nawozy Yara posiadają światowy certyfikat jakości ISO 9002. Są produkowane przy użyciu nowoczesnej technologii i najwyższej jakości surowców, które pozwalają uzyskać maksymalną przyswajalność składników pokarmowych przez rośliny, uwzględniając ich aktualne zapotrzebowanie na składniki pokarmowe. Dzięki szybkiej dostępności składników mineralnych zawartych w nawozach Yara można je stosować w różnych fazach wzrostu roślin.

 

Dodaj komentarz