Honorowy Patronat MRiRW i IO

Miło nam poinformować, że patronat honorowy nad I Konferencją Kamczacką sprawować będzie Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pan Marek Sawicki oraz Dyrektor Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach – Pani prof. dr hab. Małgorzata Korbin. Cieszy nas fakt, tak ważne dla branży ogrodniczej Instytucje będą uczestniczyć w I Konferencji poświęconej jagodzie kamczackiej. Zapraszamy do uczestnictwa w I Konferencji Kamczackiej.

Read More

Goście z Kanady na Konferencji Kamczackiej

Gościmy specjalnymi na Konferencji poświęconej uprawie jagody kamczackiej będą Bob Bors i jego żona Loretta. Oboje przez ostatnie lata dużo czasu poświęcili jagodzie kamczackiej – prof. Bors zajmuje się hodowlaną nowych odmian na Uniwersytecie w Saskatchewan w Kanadzie, podczas gdy jego zona zafascynowana owocami tego gatunku wydała książkę kulinarną opisującą ich zastosowanie.

Read More

Jest już program Konferencji o uprawie jagody kamczackiej

Prezentujemy program Konferencji. Przypominamy zarazem, ze wstęp na Konferencję jest po dokonaniu zgłoszenia przez formularz rejestracyjny. Zainteresowanych zapraszamy do rejestracji.

Read More

Dlaczego jagoda kamczacka?

Wiele osób może zadawać to pytanie. Dlaczego właśnie ten gatunek, zdobywa w ostatnim czasie taką popularność i z każdym rokiem sadzone są dziesiątki a może nawet setki hektarów w Polsce? Pierwszym czynnikiem jest cena jaką obecnie uzyskać za owoce jagody kamczackiej, nawet ze zbioru mechanicznego. Kolejne to wysoka odporność tego gatunku na warunki klimatyczne i wreszcie łatwość uprawy i możliwość zbioru kombajnowego.

Read More

Zapraszamy do Rejestracji

Ruszyła rejestracja na Konferencję Kamczacką 2015. Przypominamy, że wstęp na Konferencję jest możliwy po wcześniejszym zarejestrowaniu się i wypełnieniu zgłoszeniu. Zapraszamy zatem do rejestracji.

Read More

I Konferencja Kamczacka

JAGODA KAMCZACKA (prawidłowo wiciokrzew siny – Lonicera caerulea var. kamtschatica) to do niedawana mało znany gatunek w Polsce, traktowany jako roślina amatorska. Do wzrostu zainteresowania owocami tego gatunku przyczyniła się zarówno hodowla nowych odmian jak również fakt właściwości zdrowotnych samych owoców. Obecnie dostępne odmiany zarówno naszego rodzimego pochodzenia jak też wywodzące się z ośrodków hodowlanych w Rosji i w Kanadzie, dają możliwość uprawy jagody kamczackiej z przeznaczeniem do zbioru kombajnowego i wykorzystania w przemyśle jak również jako owoców deserowych. Oba kierunki wydają się być godne uwagi, bowiem zainteresowanie owocami jagody kamczackiej jest obecnie bardzo duże, a większość z nich po zamrożeniu jest eksportowana do Kanady lub Japonii...

Read More